Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunları başlayır

  • SpaceTV
  • 21 Oktyabr 2020 17:14

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsində ilk turun oyunları keçiriləcək.

Spacetv.az-ın məlumatına görə, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi “Qarabağ” İsraildə “Makkabi”nin (Təl-Əviv) qonağı olacaq. I qrupunun digər matçında “Vilyarreal” İspaniyada Türkiyə “Sivasspor”unu qəbul edəcək.

Turnirin favoritlərindən hesab olunan İngiltərə “Arsenal”ı Avstriyada “Rapid”lə Londonun digət təmsilçisi “Tottenhem” isə eyni ölkənin LASK komandası ilə üz-üzə gələcək.

İtaliya klublardan “Milan” Şotlandiyada “Seltik”i, “Napoli” evdə Niderlandın AZ komandasını, “Roma” isə İsveçrədə “Yanq Boyz”u sınağa çəkəcək.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
I tur
22 oktyabr

A qrupu
20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Roma” (İtaliya)
20:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya)

B qrupu
20:55. “Dandolk” (İrlandiya) – “Molde” (Norveç)
20:55. “Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Arsenal” (İngiltərə)

C qrupu
20:55. “Bayer” (Leverkuzen Almaniya) – “Nitsa” (Fransa)
20:55. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Slaviya” (Praqa, Çexiya)

D qrupu
20:55. “Standard” (Lyej, Belçika) – “Reyncers” (Şotlandiya)
20:55. “Lex” (Polşa) – “Benfika” (Portuqaliya)

E qrupu
20:55. PSV (Niderland) – “Qranada” (İspaniya)
20:55. PAOK (Yunanıstan) – “Omoniya” (Kipr)

F qrupu
20:55. “Napoli” (İtaliya) – “AZ” (Alkmaar, Niderland)
20:55. “Riyeka” (Xotvatiya) – “Real Sosyedad” (İspaniya)

G qrupu
23:00. “Braqa” (Portuqaliya) – AEK (Afina, Yunanıstan)
23:00. “Lester” (İngiltərə) – “Zarya” (Ukrayna)

H qrupu
23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Milan” (İtaliya)
23:00. “Sparta” (Praqa, Çexiya) – “Lill” (Fransa)

I qrupu
23:00. “Vilyarreal” (İspaniya) – “Sivasspor” (Türkiyə)
23:00. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Qarabağ” (AZƏRBAYCAN)

J qrupu
23:00. “Tottenhem” (İngiltərə) – LASK (Avstriya)
23:00. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Antverpen” (Belçika)

K qrupu
23:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Feyenoord” (Niderland)
23:00. “Volfsberq” (Avstriya) – MOİK (Moskva, Rusiya)

L qrupu
23:00. “Hoffenhaym” (Almaniya) – “Srvena Zvezda” (Serbiya)
23:00. “Slovan” (Liberets, Çexiya) – “Gent” (Belçika)

Paylaş

 Xəbəriniz olsun